Zabiegi na włosy

Informacje podstawowe

Zarówno kobiety jak i mężczyźni miewają problemy z wypadaniem włosów. Można by powiedzieć, że staje się to udręką coraz to większej rzeszy ludzi. Proces umierania włosa przebiega cicho i niezauważalnie. Choć cebulka włosowa już nie żyje, to włos jeszcze ciągle jest na naszej głowie. Jeśli nie są to włosy pojedyncze, (bo proces obumierania jest rzeczą oczywistą), lecz liczne grono, to budzi to nasz niepokój.

Dlaczego tak się dzieje? Futurolodzy twierdzą, że społeczeństwo przyszłości to społeczeństwo łysych. Z punktu widzenia warunków przystosowawczych, włosy już niczemu nie służą. We współczesnej cywilizacji obfite owłosienie nie ma żadnego znaczenia. Człowiek z bujnym owłosieniem wygląda po prostu młodziej i efektowniej, dlatego rozpaczamy, gdy zaczynamy je gubić.

Niestety wypadanie włosów nie zawsze jest procesem naturalnym. Często ma podłoże chorobowe. Śmierć cebulki włosowej jest następstwem wielu procesów. Ponieważ zniszczenie cebulki nie powoduje natychmiastowego wypadania włosa, a dopiero po ok. 60 - 90 dniach dowiadujemy się, że w naszym organizmie rozwija się choroba, która prowadzi do łysienia. Są to procesy na ogół odwracalne w mniejszym lub większym stopniu, lub nawet całkowicie. Powodem wypadania włosów najczęściej jest zaburzenie funkcji cebulki włosowej.

Sposób użycia

 • Przed zastosowaniem należy pobrać odpowiednią ilość błota (ok. 100g) i równomiernie wymieszać.
 • Błoto podgrzać do 45° C w kąpieli wodnej przez 15 - 20 minut.
 • Nałożyć na umytą skórę głowy wcierając, nałożyć czepek foliowy chroniący przed zabrudzeniem i podtrzymującym temperaturę. Owinąć głowę dodatkowo ręcznikiem.
 • Wytrzymać 30 - 40 minut. Spłukać pod prysznicem, nie używać detergentów przez najbliższe 8 godzin, ponieważ błoto ma długotrwałe działanie.

Zaleca się założenie rękawiczek przed nałożeniem błota z uwagi na właściwości barwiące.

Stosować 1 - 2 razy w tygodniu. Już po pierwszym zastosowaniu zauważymy poprawę w postaci mocniejszych włosów i zdrowszego naskórka głowy. Koncentrat błotny jest niezwykle pomocny przy wypadaniu włosów, łupieżu, alergii, tłustej skórze głowy jak również suchej, gdyż ma właściwości przywracające skórze właściwe pH oraz odbudowujące florę bakteryjną. Ma właściwości pobudzające mikrokrążenie, co powoduje lepsze ukrwienie skóry głowy i stymulację wzrostu włosów.

Ostrzeżenia

 • Nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Nie zamrażać. Nie spożywać.
 • Produkt do stosowania zewnętrznego. Podgrzany niewykorzystany produkt należy zutylizować.
 • Nie nadaje się do wielokrotnego użytku.
 • Należy zwracać szczególną uwagę na temperaturę błota. Nie wolno podgrzewać do temperatury powyżej 60º C, gdyż istnieje ryzyko poparzenia.
 • W połączeniu z lekami i innymi środkami wywołującymi miejscowe przekrwienie mogą pojawić się podrażnienia na skórze.
 • Maska może powodować zaczerwienienie na skórze, które mija po krótkim czasie.
 • Możliwe są skutki uboczne w postaci nasilenia problemu na początku kuracji (trądzik), które są normalną, fizjologiczną odpowiedzią organizmu. W takiej sytuacji zaleca się łagodniejszy przebieg stosowania - skrócony czas aplikacji do 15 minut oraz wydłużony czas pomiędzy zabiegami, np. 1 - 2 razy na tydzień.
 • W przypadku skóry skłonnej do alergii zaleca się przetestowanie produktu na delikatnej wewnętrznej partii skóry stawu łokciowego lub innym wrażliwym miejscu. Nałożyć niewielką ilość i poczekać do wyschnięcia.