Zabiegi na ciało

Informacje podstawowe

Mało aktywny tryb życia, niewłaściwe odżywianie oraz wpływ czasu, to główne powody utraty jędrności, przybierania na wadze oraz tworzenia się cellulitu. Nasze ciało staje się coraz mniej sprężyste i elastyczne.

Niestety nie ma środka, który mógłby zapobiec temu procesowi. Ale możemy nasze ciało wspomagać - iłowo-mineralne Błoto MudSpa to koncentrat witamin, lipidów i aminokwasów, który uzupełni brakujące mikro- i makroelementy, oczyści i usunie toksyny, poprawi krążenie i w wyraźny sposób wpłynie na kondycję naszej skóry.

Błoto jest niezwykle czyste ekologicznie i działa silnie bakteriobójczo. Ma właściwości wygładzające, modelujące oraz mocno detoksykujące, a także działa antycellulitowo. Błoto działa uspokajająco na skórę. Podczas dłuższego stosowania zabiegów z błota (zalecamy serie), skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, stopniowo wolna od toksyn, obrzęków, a efekt cellulitu jest znacznie mniej widoczny.

Jest to również S.O.S. dla biustów, które utraciły jędrność po ciąży, karmieniu lub diecie odchudzającej. Składniki zawarte w błocie wzmacniają, odżywiają i uelastyczniają skórę. Skóra staje się idealnie nawilżona, znikają przebarwienia a także rozstępy. Lipidy, witaminy, aminokwasy i szereg pierwiastków zawartych w błocie, pobudzają skórę do odnowy wnikając w głębokie partie skóry. Każda następna aplikacja utrwala i wzmacnia efekty poprzedzającej.

Sposób użycia

 • Zabieg błotny należy rozpocząć od przygotowania skóry, poprzez odpowiednio dobrany peeling, którym należy wymasować skórę, spłukać i osuszyć. W przypadku zabiegu ujędrniającego biust zaleca się delikatny masaż bez użycia peelingu, ze względu na delikatną skórę w tej partii ciała.
 • Rozgrzać błoto w zamkniętym naczyniu do temperatury 45º C. Na pokrycie błotem ud, pośladków i brzucha, czyli miejsc porażonych cellulitem wystarcza 200 - 250 ml produktu. Do zabiegu ujędrniającego biust potrzebujemy znacznie mniej, ok. 50 - 80 ml błota.
 • Rozgrzany produkt należy rozprowadzić na ciało.
 • Dla lepszej penetracji składników w skórę, zastosować body wrapping - czyli zawijanie ciała w folię. Dodatkowo owinąć się kocem w celu utrzymania temperatury jak najdłużej.
 • Zabieg powinien trwać 40 minut, w przypadku zabiegu ujędrniającego biust nie dopuścić do wyschnięcia błota na skórze.
 • Zmyć błoto pod prysznicem i najlepiej nie stosować preparatów pielęgnacyjnych przez kilka godzin, gdyż błoto działa jeszcze długo po zastosowaniu.

Zaleca się założenie rękawiczek przed nałożeniem błota z uwagi na właściwości barwiące. Zabieg dobrze jest wykonać 2 razy w tygodniu, w serii 10-12 zabiegów z przerwą minimum 20 dni.

Zabiegi antycellulitowe z błota zaleca się uzupełniać ćwiczeniami fizycznymi, jazdą na rowerze lub innym ulubionym rodzajem sportu, a nawet długimi spacerami na powietrzu, ponieważ poprawiamy w ten sposób krążenie i ukrwienie. A jak wiadomo, dobrze ukrwiona skóra, znacznie lepiej przyswaja pielęgnację.

Ostrzeżenia

 • Nie podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Nie zamrażać. Nie spożywać.
 • Produkt do stosowania zewnętrznego. Podgrzany niewykorzystany produkt należy zutylizować.
 • Nie nadaje się do wielokrotnego użytku.
 • Należy zwracać szczególną uwagę na temperaturę błota. Nie wolno podgrzewać do temperatury powyżej 60º C, gdyż istnieje ryzyko poparzenia.
 • W połączeniu z lekami i innymi środkami wywołującymi miejscowe przekrwienie mogą pojawić się podrażnienia na skórze.
 • Maska może powodować zaczerwienienie na skórze, które mija po krótkim czasie.
 • Możliwe są skutki uboczne w postaci nasilenia problemu na początku kuracji (trądzik), które są normalną, fizjologiczną odpowiedzią organizmu. W takiej sytuacji zaleca się łagodniejszy przebieg stosowania - skrócony czas aplikacji do 15 minut oraz wydłużony czas pomiędzy zabiegami, np. 1-2 razy na tydzień.
 • W przypadku skóry skłonnej do alergii zaleca się przetestowanie produktu na delikatnej wewnętrznej partii skóry stawu łokciowego lub innym wrażliwym miejscu. Nałożyć niewielką ilość i poczekać do wyschnięcia.